Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Szkoła Podstawowa nr 5 i Gimnazjum nr 2 w Tychach

Szkoła twórcza
Jesteśmy szkołą twórczą, odkrywamy i promujemy talenty. Nasi uczniowie są laureatami licznych konkursów na wszystkich szczeblach. Wyróżniani są również stypendiami Prezydenta Miasta Tychy - "Tyskie Orły" oraz innymi prestiżowymi nagrodami. Nasi absolwenci kontynuują naukę w najlepszych liceach na terenie miasta i województwa. Szkoła posiada liczne certyfikaty m.in. tytuł "Miejsca odkrywania talentów". Podczas ewaluacji zewnętrznej uzyskaliśmy wysokie oceny we wszystkich obszarach w tym ocenę "A" w zakresie "aktywności uczniów."

Szkoła promująca zdrowy styl życia
Jako jedni z niewielu mamy prawdziwe domowe i smaczne obiady, które serwuje stołówka szkolna. W naszym sklepiku możemy zakupić zdrowe soki warzywne oraz owoce. Bierzemy udział w rządowym programie "Owoce w szkole", ale również na co dzień uczniowie biorą udział w konkursach, przedstawieniach teatralnych, pogadankach mających na celu pogłębienie ich wiedzy na temat zasad zdrowego sposobu odżywiania się i zdrowego stylu życia.

Szkoła samorządna
Uczymy samorządności i przedsiębiorczości poprzez prężnie działający samorząd uczniowski i wolontariat. Uczniowie mają swojego Rzecznika Praw Ucznia, wybieranego w sposób demokratyczny i praworządny. Organizujemy ciekawe debaty, piszemy bloga, tworzymy gazetkę oraz konkurs "T jak Talent".

    Więcej o szkole na stronie www.